| laurentiu3403838382 a întrebat:

Salut TPU, am avut hepatita c si am tinut un tratament cu harvoni parca asa se numea timp de 3 luni.Am terminat prin aprilie tratamentul.Doctorul mi-a zis ca pot manca o data pe luna un kfc ceva si sa mai tin asa un an si dupa mai vedem. Daca nu as tine regimul sunt sanse sa-mi apara iar hepatita c? Sau ce se poate intampla?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu sunte m doctori, daca el ti a zis ca poti minca odata pe luna Kfc asta faci, daca nu ti regimul risti sa distrugi ficatul care este deja afectat, ce varsta ai? Fumezi? Bei? Renunță la tutun si la alcool daca bei, alcolul distruge ireversibil adica pentru totdeauna ficatul.

| laurentiu3403838382 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Nu fumez si nu beau…uneori mai beau putina bere dar foarte putin si rar

| RoCkKiD a răspuns:

Depinde cat de afectat este ficatul. Hepatita nu o sa reapara pentru ca tratamentul a dus probabil virusul al cantitati nedetectabile dar daca mamnci chestii care obosesc ficatul o sa ti se faca asa rau ca dupa nu o sa te mai atingi de KFC nici platit happy

| laurentiu3403838382 explică (pentru RoCkKiD):

Era abia la inceput cand am inceput tratamentul…si am iesit nedetectabil…frica mea e daca mai reapare sau pot pati ceva grav daca nu mai tin regim

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am avut hepatita a in a-3-a si n-aveam voie sa mananc de la fast-food.Cand am fost la doctor mi-a spus ca sunt racit. laughing