| anonim_4396 a întrebat:

am ceva in gat da nu stiu ce am da cand mananc ma doare sadapp nu sunt racit ce oi avea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poate fi inceput de raceala, bea ceaiuri calde, iar daca nu-ti trece mergi la medicul de familie.

| microsedd a răspuns:

Salut sorin este posibil sa fie o amigdalita pentru care ar trebui sa mergi la un doctor ORL care se va uita in gat la tine si iti va da ceva tratament, de obicei se rezolva destul de ok cu ce iti da medicul.multa sanatate.

| LoRy_7949 a răspuns:

Buna. ai putea avea puroi thinking
consulta un medic pentru orice eventualitate happy
insanatosire gravnica!

| ioanaioana a răspuns:

Acu 2 veri mancam 5 inghetati pe zi si am facut puroi in gat si am avut aceleasi simptome ca si tine,o trebuit sa ma duca la spital sa-mi faca injectie, dar puroiul nu se poate declansa numa din cauza inghetatii, asa ca du-te repede la un spital sau un doctor ca sa nu se agraveze mai tare

| iJustHaveFun a răspuns:

Daca nu e nimic din ce zic ceilalti s-ar putea daca ai mancat peste ori sati fi ramas un os mic infipt in gat ( atunci mananca paine si consulta un doctor ) ori sa te fi zgariat cu ceva oase dar daca nu-ti trece mergi la doctor... daca ai rosu in gat nu e f grav tongue