| magibuci a întrebat:

Am mare nevoie De ajutor! sad
1.Am 3 masele cazute (Nu cele de lapte)
2.Mia mai ramas una cariata I don't want to see
3.Cum pot sa o tratez (fara dentist)
4. Vreau un Leac cat mai repede mersi happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Ballet a răspuns:

Du-te la dentist, nu vrei să-ţi pierzi toţi dinţii la 14 ani.

| OoBunnyoO a răspuns:

Nu ai cum sa o tratezi, decat sa te duci la dentist.

| Xenya a răspuns:

Nu exista leacuri. Fugi la dentist!

| MisFit20 a răspuns:

Daca e cariata nu prea ai cum, nu e ceva ce poti face tu acasa, imi pare rau sa te anunt dar ar trebui sa mergi la dentist. Sanatate.

| karsivan a răspuns:

Leac total sa o scoti pe cea cariata atata poti face tu, un dentist ti-o poate trata si sa o mai ai, tine-o tot asa si in curind o sa ai placa ca babele... mergi la dentist.

| magibuci explică:

Deja numai are ce sa ii faca I don't want to see e prea cariata si a ajuns la nerv si ma doareeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

| draqmic a răspuns:

Leacul de care ai nevoie se numeste patent sau sfic