| Anonim0091 a întrebat:

am o durere de cap si nu stiu de ce sau din ce cauza.
Simt de parca cineva mi-a dat in cap. Ma doare mai mult cand il scutur.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Probabil ca ai racit.Bea niste analgezice si ceai caldut, incearca sa stai in pat si sa iti pui o caciulita in cap. Daca durerea persista mergi la medic.

| Chio9 a răspuns:

Du-te la o plimbare prin parc sau pe undeva pe unde este aer curat si bea multa apa.
Apoi punete sa te odihnesti, cand te trezesti nu mai ai nimic.