| anonim_4396 a întrebat:

Am o intrebare: Cum pot sa fac sa nu imi simt picioarele(de la brau in jos)? Exista medicamente pentru asa ceva? Mi-am dorit intotdeauna sa nu pot simti nimic.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Hitalix22 a răspuns:

Exista o injectie care se face in coloana vertebrala, in regiunea sacrala

| CuriousStuff a răspuns:

Ai grija ce-ti doresti...
Inafara de o anestezie, cum zicea Hitalix nu poti sa faci altceva. Si anestezia se face doar daca ai nevoie de o operatie, nu e ceva care se face doar "ca sa vezi cum e". Mai exista posibilitatea sa nu-ti mai simti picioarele dupa o trauma a coloanei vertebrale undeva in/sub zona lombara, doar ca dupa trauma nu o sa ti le mai simti niciodata, asa ca, din nou, ai grija ce-ti doresti.

| cristi202 a răspuns:

Adica vrei sa zici ca vrei sa fii handicapat?!?