| Preda_Stefan_1984 a întrebat:

Salut TPU, am o intrebare: simt disconfort sub vezica urinara (la pelvis) si la vezica urinara.
Cateodata imi vine sa urinez des.
Este cumva o raceala?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Infectie urinara, mergi la medic sa ti faca o ecografie poti avea nisip sau piatra la rinichi

| dullcat a răspuns:

Buna.Urinatul des poate fi si de la obiceiul de a bea ceai.Dar daca zici de disconfort atunci poate fi ceva serios, deci zic si eu sa mergi la medic.

| healerdx7 a răspuns:

Este posibil sa fie o raceala sau o infectie urinara. Fa-ti o urocultura si ia Urinal Akut 10 zile daca nu vrei sa mergi la medic.