| CristiEND a întrebat:

am o intrebare. Vreau sa pot face spagatul pentru a putea ridica piciorul mai mult, dar nu stiu ce exercitii trebuie sa fac, cum sa le fac si cat.
Daca stie cineva, sa-mi lase si mie solutia, funda. Multumesc anticipat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| mandacheannemaria a răspuns:

Uite, ti-am gasit ceva : http://www.youtube.com/watch?v=fR0t6r6h6Jw. Nu stiu cat iti foloseste. Ideea este ca nu trebuie sa te fortezi. Cine stie ce se poate intampla. Mai bine du-te la gimnastica. Iti trebuie mobilitate. Aceasta nu se castiga usor, ci in timp. Ai grija. Succes!

1 răspuns:
| DeeaVonP a răspuns:

Buna!
Pentru a face spagatul trebuie sa exersezi mult, presupun ca te doare picioarele cand incerci sa fortezi, mai exerseaza sau du-te la sala sau gimnastica, sunt multe exercitii! happy