| talibanu112 a întrebat:

.am o mica problema cand este frig afara sau bate vantul nu stiu daca trag curent mi se micsoreaza ochii si ma umflu intre ochi deasupra piramidei nazale si incep sa stranut si imi lacrimeaza ochii...da mereu trag curent cand este frig sau bate vantul.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Remus13 a răspuns:

Esti sensibil la ger.

| mixxjim a răspuns:

Poti avea o sinuzita, mergi la un medic ORL sa-ti faca un control de specialitate si eventual tratamentul necesar. Daca e sinuzita ai mare grija, ca netratata poate genera probleme foarte serioase. In plus, incearca sa eviti sa stai in curent sau in frig si pune-ti ceva pe cap cand umbli prin frig sau in curent.