| aanaaaaxqq a întrebat:

Am o porblemă de sănătate, dar înainte să v-o spun vă rog să nu îmi spuneți că de ce nu merg la doctor și că de ce scriu aici, scriu aici ca pâna luni când merg la doctor să stiu ce aș putea avea sau na, deci am 13 ani si sunt virgina și înainte să racesc la ovare eliminam cheaguri menstruale, apoi am racit la ovare si m-am dus la doctor si am primit niște medicamente, antibiotice de fapt si tot asa aveam dureri de burta, spate, dar mereu si cheaguri menstruale si de alaltaieri elimin foarte mult sange, dar in exces de schimb vreo 10 tampoane într-o zi..Va rog să-mi dați niste sfaturi, nu stiu sau sa îmi ziceti ce as putea sa am, hemoragie..nu stiu, dau funda.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

De la raceala nu elimini cheaguri de sange si nici nu ai hemoragii vaginale. Cel mai probabil ai putea fii: chist ovarian, fibrom uterin sau chiar vreo tumoare benigna.
Esti intr-adevar foarte mica pentru asemenea anomalii, dar nu-s excluse.

| doctorandus a răspuns:

Cred ca ar trebui sa suni Salvarea.

| Furnicuta000 a răspuns:

Pai nu stiu ce vrei tu sa auzi. Vrei sa iti spunem ca e normal sa umpli 10 tampoane pe zi sau ce? Daca situatia ta ramane la fel sau se inrautateste crezi ca mai poti astepta pana luni? Noi nu stim ce ai tu. Singura care ar putea sti e Brigaela, asa ca da-i mesaj in privat decat sa pui intrebari aici si sa astepti sa ne dam noi cu parerea.