| AlexMRJ a întrebat:

Am o prietena si astazi a inceput sa o doara sanii, mi-a spus ca o dor si la cea mai mica atingere, sunt umflati si tari, cel mai rapid si mai relevant raspuns primeste funda. Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Se numește sindrom premenstrual, este frecvent întâlnit și la fete cât și la femei cu viață sexuală activă.
Pa, pa.

| doctoressa a răspuns:

Cel mai probabil e o durere premenstruala.
http://www.i-medic.ro/boli/sindromul-premenstrual-sau-pms

| Lamaitzza a răspuns:

Sa o intrebe pe maica-sa sau un medic, nu un baiat care din cate stiu eu, nici macar n-are sani! straight face

| ღEυCαρѕυηαTυAηαηαѕ a răspuns:

Buna.

O dor fiindca trebuie sa ii vina menstruatia.

| MihaelaCaty a răspuns:

Sa se duca la doctor cat mai repede...

| kwonhani a răspuns:

Nu stiu cati ani are acea fata, dar in caz ca are menstruatie, ar trebui sa stie ca inainte sa ii vina o dor sanii, si burta.