| valentin233 a întrebat:

Am o problema care ma ingrijoareaza mereu cand ma gandesc la ea. Am 15 ani si am bratele foarte foarte subtiri. Sunt ca doua crengute dintr-un copac. Ce imi recomandati sa fac pentru a fii mai dezvoltate.
Va rog sa ma ajutati. Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Iti recomand niste exercitii fizice. Daca vrei sa faci doar pentru brate, faci doar flotari.
Nu iti pot da un nr fix de flotari sa le faci, pentru ca nu stiu cat poti (nu-mi spune ca este greu asa, daca nu te cunosc in persoana), pentru ca tine cont si de ambitie.
Trebuie sa faci flotari, sa zicem ca tu poti acum 10.
Faci astazi 10, apoi maine faci 15, poimaine 20, etc etc etc,
Si incerci sa faci cat mai multe asa, adaugand pe fiecare seara.
Daca vrei sa adaugi mai putin sau mai mult, e ok, de asta am zis, ca nu iti pot da un nr mai mare pentru ca nu stiu cat de ambitios esti.

| Patry908 a răspuns:

Poate, sau sigur, nu mananci destul. Nu ai destule proteine. Incearca sa mananci mai multa carne si mergi la sala. Fa sport, ridica greutati. Pune-ti la treaba muschii. Dar vorbeste prima data cu un doctor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hi!
Eu zic să nu te arunci cu capul înainte și să te iei după tot ceea ce citești pe net.Depinde de organismul tău, așa că indicat ar fi, ca în primă fază să mergi și să consulți un medic pentru a te asigura că nu ai vreun virus care te împiedică să te dezvolți.
Dacă ești sigur că ești sănătos 100% ai putea să mergi la sală și să mănânci mai echilibrat.
Baftă!