| Kayn221 a întrebat:

Am o problemă cu gura. Mă spăl pe dinți destul de des, dupa ce mă spăl totul e ok, dar în mai puțin de 30 de minute iar îmi miroase gura.
Ce aș putea să fac? Dacă am halenă cum pot scăpa de ea?
Mulțumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Primul pas trebuie să cauți să rezolvi problema la medicul stomatolog.
Dacă te-ai asigurat în felul acesta că problema nu este de la dantură, numai după aceea mergi la medicul de familie unde acesta îți va trimitere la un medic specialist.
Dar începi cu primul pas: stomatologie.

| alex495 a răspuns:

Tu fumezi? De asta iti miroase gura orice ar fi. Singura varianta sunt niste pastile la farmacie vazusem intr-un promo la tv. Sa nu ti mai miroasa gura de la tigari. Si cafeaua la fel

| Kayn221 explică (pentru alex495):

Nu fumez si nici nu beau cafea

| AndrewR a răspuns:

Mirosurile care apar in gura, provin din stomac..deci te poti spala de 10 ori pe zi, este irelevant. cat despre ce ai putea face, nu sunt in masura sa te sfatuiesc. bafta!