| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU, am o problemă cu o măsea cariata, de durut nu ma doare si nici la apa rece/calda.
Si as vrea sa știu daca se mai poate plomba sa fie salvata.O sa imi fac cat de repede posibil o programare la stomatolog si sa vad, dar sunt curios daca se mai poate salva.
Vreau sa precizez ca e cariata de ceva vreme dar nu am vazut de ea.
O sa va las aici o poza.
Scuzați daca e putin mnah poza.
http://imgur.com/gallery/TbAy0rc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| aditimus a răspuns:

Trebuie sa mergi la un dentist pentru a afla asta.

3 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

In principiu nu poate fi salvata, de ce nu ai mers mai repede la medic?

| DariusMad a răspuns (pentru aditimus):

Nu am dat importanța
Deci a ajuns la pulpita dentară?

| DariusMad a răspuns:

Daca o va scoate dentistul
O sa raman asa fara masea?
Va trebui sa fac un implant de masea?(daca puteti sa imi spuneti si de la ce varsta se poate, sunt minor, si cam cat costa)

| aditimus a răspuns (pentru DariusMad):

Trebuie sa mergi la un dentist pentru a afla asta.