| ƒłᴀƦƺǭϞ a întrebat:

Am o problemă cu zona genitală de 2 zile. Se manifestă în felul următor : Când urinez, mă ustură puţin, şi în rest, se declanşează o mâncărime la nivelul glandului (sub ţeavă, ca să o zic pe şleau). Relaţii sexuale am mai avut cu partenera neprotejat, şi nu am avut nimic. Şi din când în când, găsesc o secreţie albă urât mirositoare pe prepuţ. Ţin să menţionez că fac baie de 2 ori pe zi, deci nu sunt un nespălat sau ceva de genul. Nu vreau să merg la urolog sau să-mi fac analizele, că dacă aflu că am luat BTC, o scalpesc pe inculpată. Vă rog răspunsuri cât mai clare, ofer fundă. Mulţumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ai o infectie genitala. Dupa simptome pare candidoza, boala care se ia pe cale sexuala, dar pe care o poti face si daca iei antibiotice fara protectie *tu sau ea). Candidoza afecteaza si cuplurile monogame, tocmai fiindca infectia cu Candida poate aparea :din senin" adica fara sa fie luata pe caole sexuala. Trebuie sa te vada repejor un dermato-venerolog pe tine si pe un ginecolog cu ea. Si gandeste-te care dintre voi a luat antibiotice cu cateva zile ianinte de declansarea simptomelor.

6 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

O scalpezi sau nu, fapta este consumată, iar boala ta venerică se accentuează.

| darrio2007 a răspuns:

Si daca ai luat ceva de la ea si stai asa ce rezolvi? Ti se poate agrava mai tare.Mai bine mergi la medic.

| BiuL a răspuns:

Avand in vedere ca te ustura la urinat probabil e o infectie urinara care se vede dupa o simpla analize de urina deci nu te gandi la ce e mai grav, bts-uri care nu se iau asa usor, mai ales de barbat, deci du-te la medic.

| hellras3rd22 a răspuns:

E clar, ai nevoie de o vizita la medic, cu cat mai repede cu atat mai bine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Indiferent daca te duci la medic sau nu tot trebuie sa o bati preventiv. Gandeste-te ca poate voi sta si eu cu ea si ma pot imbolnavi. Dupa o bataie strasnica se va gandi de doua ori inainte de a mai imparti in stanga si dreapta boli venerice. Iar daca nu e ea vinovata macar te asiguri ca nu ne va imbolnavi pe viitor.

| M0nStEя a răspuns:

Poate fi, si nu poate fi din cauza contactului sexual. Dar un lucru e sigur, e doar o infectie urinara. " Cea mai frecventă formă de infecţie urinară este cistita. Aceasta apare mult mai des la femei, fiind favorizată de structura anatomică, dar şi de cauze imunologice şi endocrine. La bărbat sunt mai frecvente infecţiile prostatei, ale testiculului şi epididimului. "
Orice ar insemna "epididim". laughing Succes!