| anonim_4396 a întrebat:

am o problema
de ceva timp (o perioada destul de lunga) imi tremura mainile, nu prea m-am interesat de aceasta chestie...si peste 3 saptamani va urma sa ma angajez si acolo voi avea nevoie de "stabilitatea mainilor" ce as putea face? am observat ca atunci cand fumez tremurul se opreste, eu de fel nu fumez (doar la ocazii)
Ce as putea face
Multumesc anticipat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| micurutza2005 a răspuns:

Interesant ca se opreste tremuratul cand fumezi tu fiind nefumator decat la ocazii.aceste simptome pot fi din mai multe cauze oboseala.stres.probleme endocrinologice.sau neurologice.chiar psihice sau psihologice de dezechilibru emotional.lipsa unor vitamine in special vit.B. magneziu pe care pana una alta le-ai putea lua de ex.magne B6 sau alta forma din farmacie magne stres etc.dar ar trebui sa mergi neaparat la dr.sa te vada si sa iti dea recomandari mai exacte. analize investigatii.ok daca mai ai intrebari poti sa imi spui.

4 răspunsuri:
| giony54 a răspuns:

Nu mai fuma si sa nu bei alcool si energizante,este pe sistem nervos, oboseala, viata dezordonata, epuizare, stres. Daca nu faci tratament acum duce la alzheimer.

| pekinezlovercute a răspuns:

In locul tau as consulta un medic, insa fumatul nu e soluția. Insa daca nu ai timp sa consulți un medic, poti cumpara o Țigara electrică care nu dăunează sănătății. Insa nu o folosi prea mult timp, doar un scurt timp pina te eliberezi sa poti consulta medicul. Succes

| Lora1998 a răspuns:

Pai s-ar putea sa ai ceva lipsa de

| Lora1998 a răspuns:

Scuze.s-ar putea sa ai lipsa de ceva vitamine mamanca legume fructe si lactate. sper sa te ajute