| MaulFlame a întrebat:

Salut TPU
Am o problema, de vreo 2 luni simt ceva dureri in piept,cateodata intepaturi,si cateodata cand ma intind sau fac miscari bruste.
Am fost la un cardiolog,si mi-a zis ca nu am nimic la inima,am mai fost la un consult si credea ca am nevralgie intercostala, mi-a zis sa iau niste medicamente timp de 10 zile si tot nu mi-a trecut.Pareri? Am de ceva timp lipsa de calciu,credeti ca are vreo legatura? Problema asta a luat nastere dupa ce am venit odata de la antrenament,ma durera foarte tare si cand ma miscam, dar dupa m-a lasat dar tot ma doare constant.Nu ma doare numai intr-un loc, dar ma doare in zona pieptului. Aveti idee?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Alexandru_Zamfir_1998 a răspuns:

Am avut aceasta problema. Un antrenor mi-a zis ca nu e de la inima, ci din cauza muschilor intercostali (muschii dintre coaste si de sub pectorali.) Probabil te-ai fortat la acel antrenament. Sfatul meu e sa iei o pauza (sau macar sa nu te mai fortezi)