| Sebimiha a întrebat:

Am o problema.
Ma doare partea din față a corpului mai exact in zona capul pieptului.
De ce di din ce cauza ma doare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"De ce Si din ce cauza ma doare"

online: fă-ți un rmn

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Ulcerul este o inflamație a mucoasei stomacului sau a duodenului.La ulcerul gastric durerea este localizata in capul pieptului (epigastru) si apare după 30-60 de minute după mâncare.Iar la ulcerul duodenal durerea apare la 2-3 ore după mâncare. Ulcerul se manifesta prin dureri varsaturi arsuri retrosternale.
Consulta un medic pentru a stabilii diagnosticul!

| merm5 a răspuns:

Poti avea o gastrita. mergi la sectia de interne

| Sebimiha explică (pentru merm5):

Ce este o gastrita?

| merm5 a răspuns (pentru Sebimiha):

Ai mai mult acid in stomac decat ar trebui. Si de aceea te doare