| ZYGZAG19 a întrebat:

am o problema mare azi a inceput sa ma manance talpile si mi-au iesit umflaturi pe degetele de la picioare, apoi scarpinandu-ma cat mai mult s-a agravat, iar acum mi-au iesit si pe maini am reusit sa le calmez putin cu spirt dar nu s-au desumflat deloc. Va rog ajutati-ma FUNDA!
data trimiterii 21 noiembrie. trebuie sa ma ajutati cat mai repede cam intr-o zi, doua. multumesc mult FUNDA!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| giony54 a răspuns:

Ai alergie la ceva care a intrat in contact cu pielea ta, sapun, sampon, gel.

| CrisKOOL14 a răspuns:

Du-te la un dermatolog pentru ca ai putea avea raie...sau pur si simplu o alergie.

| thalyslly a răspuns:

Ori ai alergie ori ai ciuperca, incearca cu lamisil si daca nu trece du-te la dermatolog. umflaturile cum arata? sunt cumva rosii de ma marimea unei monezi? ai cumva animale acasa sau ai pus mana pe vreun maidanez?