| anonim_4396 a întrebat:

.. am o problema.

Sunt baiat si am vergeturi pe burta, brate... cum pot scapa de vergeturi? Ajutor

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Nu poti scapa de ele. Se vor estompa in timp. Unii recomanda sa masezi zona cu crema de galbenele, dar nu am auzit pe nimeni sa spuna ca acest tratament a reusit.
Ar mai exista o varianta de tratament cu laser, dar care e foarte scumpa.
Asa ceva ar fi important pentru fete. Pentru noi, baietii, nu. Eu sunt plin de cicatrici de la sporturi si accidente si nu mi s-a parut ca i-a pasat cuiva. Cine m-a placut m-a placut si asa.

2 răspunsuri:
| Crackman a răspuns:

Poti merge... la medicul ce se ocupa de piele dar eu nu am reusit sau a reusit cineva sa ma ajute cu vergeturile mele...

| Frank51 a răspuns:

Sa pui muschi sau sa te ingrasi.