| stefanrkv a întrebat:

Salut.tpu....am osul occipital putin mai poeminent fata de o persoana normala cred ca asa este din nastere nu stiu sigur dar asta am vazut pe la 10 ani si tot am apasat pe el pana ma durea acum am 17 ani si ma doare si fara sa apas pe el am fost la un neuropsihiatru (pentru ca acolo m-a trimis medicul neurolag zicandu-mi ca nu am ce cauta la neurolog pentru ca nu am 18 ani) si m-a intrebat ce simptome am zicandu-mi ca nu cumva sa fie freo tumoare dar a constatat ca nu este nimic grav a zis ca o sa ma mai doara si nu imi recomanda un tomograf de la aceasta varsta pentru ca m-ar iradia degeaba si nu este necesar.Pe mine totusi ma sperie acest os ca tot ma doare nu foarte tare dar ma sperie de cand mi-a bagat asta in cap cu tumoarea(cand apas pe el m-i se pare ca am dereglari de vedere dar nu sunt sigur de asta).Dar se poate sa fie un nerv ceva de ma deranjeaza asa? s-au sunt doar niste ganduri asa de paranoia? voi ce credeti? va rog mult ajutati-ma si pe mine si promit ca o sa dau funda. spuneti-mi ce ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| larisalary12 a răspuns:

Cred ca esti doar paranoic