| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU
Am primit astăzi rezultatul de la biopsie.
Diagnostic : Colita nespecificata
Observatii : Biopsii rect si sigmoid

Examenul a evidentiat fragmente de mucoasa colonica cu arhitectura criptica pastrata, redus edem si minim infiltrat inflamator limfo - plasmocitat la nivelul laminei propria

Iar la concluzie spune ceva de genu : Mucoasa colonica fara modificari histopatologice notabile.

Aveti idee e de bine sau de rau (Desigur am sa ma duc la un specialist am pus intreabarea doar asa sa stiu cat de cat sa am un habar.)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| giony54 a răspuns:

Pentru moment nu este rau dar in timp boala este destul de rea, asa ca mergi si cauta un medic bun si urmeaza-i sfatul.