| Codrut111111111 a întrebat:

Salut TPU, am si eu o întrebare, acum 2 zile mi-am dat ghipsul jos de la picior, l-am avut 2 săptămâni din cauza unei fisuri la un os de la laba piciorului si pana acum nu am călcat în picior deloc, m-am deplasat tot cu cârjele, dar azi am încercat sa merg si efectiv cand pun picorul jos si incerc sa pășesc si un picior este in aer si unul jos adica cel cu problema ma doare grav călcâiul. O durere care ma face sa pic din picioare, care ar fi problema si ce ar trebui sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Vântulalb a răspuns:

Ar trebui sa te intorci la ortoped. Fisura probabil nu s-a inchis. Daca vei calca pe picior, fisura se va largi. De ce ti-a dat ghipsul jos dupa doar 2 saptamani? Nu ti-a facut radiografie?

| Codrut111111111 explică (pentru Vântulalb):

Dar dacă nu clac pe el exista vreun risc? intreb asta pentru ca nu stiu cand pot ajunge din nou la spital pentru o radiografie.

| Vântulalb a răspuns (pentru Codrut111111111):

Daca nu calci pe el, nu. Dar asta inseamna ori sa stai in pat ori sa umbli in caje si intr-un picior.