| Alex69FC a întrebat:

am si eu o intrebare daca faci infart te doare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

La infarct se zice ca ar fi o durere ca si cum te ar calca o masina pe piept

| BlueDark a răspuns:

Simptomele frecvente sunt:
-durere in piept
-durete in umarul stang
-senzatie de apasare/sufocare
-greata

| alinadianaaa a răspuns:

Prezinti o durere puternica in piept, un medicina este descrisa ca o "gheara"

| GuessWho06 a răspuns:

Infarct poate. Ala e cam letal, in schimb pre-infarctul induce o durere mare in piept.