| cory_1065 a întrebat:

am si eu o intrebare, de citeva luni ciclul mi se incepe cu o zi mai tirziu, nu stiu la ce sa ma gindesc...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cum adica cu o zi mai tarziu. Adica durata ciclului menstrual a crescut cu o zi dar e tot regulat (de exemplu de la 28 la 29), sau creste in fiecare luna cu o zi (adica 28, luna urmatoare 29, urmatoarea 30)? Explica-ne corect fiindca nu se intelege din ceea ce spui tu.

| Becca18 a răspuns:

Stai calma ca ciclul nu are o data fixalaughingnu ai de ce sa-ti faci problemelaughing

| danut_3664 a răspuns:

Sunt mai multi factori cum ar fi Stresul / Luarea unor medicamente / Dezechilibrul hormonal / Dezechilibrul nutritional / Exercitiile fizice intense / Disfunctiile tiroidiene dar pentru mai multe detalii intra aici http://www.romedic.ro/cauzele-intarzierii-ciclului-menstrual

| amela a răspuns:

e de la metabolism, hormonii corpul se schimba nu ai de ce sa te sperii, poate sa iti vina mai devreme sau sa iti inatzie cu o zi,