| MihaiG9192 a întrebat:

Am si eu o intrebare. E problema daca cineva fumeaza putin mai departe de mine dar se simte mirosul ala de tigara intr-o incapere?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Da, mirosul de tigara se simte atat in incaperea unde se fumeaza, dar si in lucurile care sunt in camera: perdele, cuverturi, pana si in hainele tale se poate simtii mirosul. In plus, daca astia in aceeasi incapere cu un fumator, tu inhalezi fum de tigara care-ti intra in plamani, la fel ca un fumator.

3 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Nu,nu este. Au probleme pulmonare? Ești alergica? Atunci răspunsul este nu!

| MihaiG9192 explică (pentru Donsavas):

Deci probleme nu sunt daca doar se simte mirosul si nu il inhalez direct de la el?

| Donsavas a răspuns (pentru MihaiG9192):

Nu, nu este o problema...doar nu îl inhalezi în fiecare zi?!