| Alexu96 a întrebat:

Am si eu o intrebare pentru voi acum 2 zile am fost la bunici sa ii ajut la culesu de porumb si am carat ceva saci cu porumb iar azi de dimineata cand m-am sculat am baut cafeaua si am fumat o tigare dupa m-a luat o durere in piept dupa 1 ora au inceput sa ma doara mainile dupa am fost la alergat cu cainele meu cand am venit acasa m-a luat capu si ma durea tot corpu am facut un dus si ma loat cu frisoane si am facut febra! ce ar putea sa fie febra musculara sau raceala?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| mdaria a răspuns:

E posibil sa fie ambele. Ti-a trecut febra? Daca mai ai febra, fa o baie fierbinte si baga-te sub patura, dar inainte umezeste niste soseste in otet, pune fiecare picior intr-o punga pe care o legi si in maxim o ora iti trece febra.

2 răspunsuri:
| SweetAngel2013 a răspuns:

Parerea mea este ca poate te-a luat o raceala sau fumatul deja a inceput sa-ti afecteze inima.Eu zic sa te duci la un doctor bun sa nu fie ceva grav.

| Gabitza1305 a răspuns:

In general la febra musculara te dor doar muschii, durerea de cap si frisoanele nu au legatura cu febra musculara. Poate ai facut insolatie daca ai stat in camp in soare.