| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o mica problema... de cateva zile ma doare in buric. sad
Nu stiu de ce, adica, nu tin minte sa ma fi scarpinat, sau sa ma fi zgariat cu ceva, dar este posibil sa ma fi scarpinat in timp ce dormeam...
M-am dat cu o alifie, dar degeaba, nu stiu ce sa mai fac. Chiar daca nu este o durere insuportabila, e destul de jenant, cand ma ridic din pat sau ma pun, ma doare destul de rau.
Eu fac la scoala destul de mult sport, oare o fi de la efort? Nu stiu ce sa mai cred... am doar 16 ani, niciodata nu m-am confruntat cu astfel de probleme si imi este foarte frica!
Sper sa-mi raspundeti...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Aslam a răspuns:

N-ai nici un motiv sa fi speriat, lasa internetul si du-te la un medic.

2 răspunsuri:
| Ada78 a răspuns:

Ai vreo iritatie? Poate fi de la aia. Daca ai date cu crema in fiecare zi.Este doar in zona buricului sau pe tot abdomenul. Daca e pe tot abdomenul atunci e de la efort.

| DoarAlin a răspuns (pentru Ada78):

N-am nici-o iritatie... sad si e doar in zona buricului.