| Denis123456 a întrebat:

Salut TPU,am si eu o nelamurire,,de ceva vreme joc la o echipa,si mereu cand avem meciuri, fug un pic, imediat respir greu imi poate spune cineva ce as putea face sa scap de respiratia asta grea si sa nu obosesc asa repede?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Vasilache_Ionut_1999 a răspuns:

Corpul tau nu e obisnuit cu genul asta de efort trebuie sa faci cardio sa alergi(poti sa alergi pe banda sau pe jos sau sa dai ture de teren).
Oricum daca vrei sa-ti fie maiusor respira pe nas cand alergi.

| Denis123456 explică (pentru Vasilache_Ionut_1999):

Alerg de cand ma stiu, dar tot la fel de greu respir dar totusi mersi de sfat

3 răspunsuri:
| Curious1010 a răspuns:

Trebuie sa faci exercitii cardio, in special flotari si sa alergi suta de metri cat poti de tare, bafta.

| musicislife3 a răspuns:

Nu esti obisnuit cu efortul fizic, trebuie sa practici sportul mai mult.