| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o problema : ieri am calcat stramb cand alergam si am picat pe jos. Acum mi s-a umflat o portiune din laba piciorului. Ieri mi-am pus ceva rece acolo si azi mi-am dat cu un gel, dar abia pot merge. Ce sa fac pentru a-mi alina durerea? Eu merg pe jos pana la liceu timp de 30 de minute si nu stiu cum o sa ma descurc. Sunt singura acasa si nu pot sa imi deranjez parintii deoarece sunt la serviciu.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MadyMalik a răspuns:

Dap, sunt semnele unei entorse, ar trebui sa nu iti mai forțezi piciorul pana cand își revine. Piciorul trebuie ținut intr-un loc, strâns bine cu un bandaj elastic sau te poti duce la un doctor sa poată evalua situația. S-ar putea sa fie pus in ghips, asa a patit si verișoara mea. Sper ca te-am ajutat

1 răspuns:
| Marinache_Alexandru_1981 a răspuns:

Pai cred ca ai facut o entorsa.Nu stiu ce e de făcut, mama mea stie mai bine.