| cosmincoco a întrebat:

am si eu o problema ma doare burta de vreo 4 zile in continu (acu 4 zile am mancat la 12 noaptea) visa intamplat si voua asa ceva? si daca vii s-a intamplat asta ceati facut?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| DownTheStairs a răspuns:

Si pe mine m-a durut asa tot din cauza ca am avut o gustare la miezul noptiilaughingLa mine a trecut durerea cu no-spa incearca si tu, iar daca tot persista du-te la un medic happyFunda?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca esti blocat, ia un purgativ sau mai simplu si eficient, sare amara (de la farmacie).

| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.

Am avut şi eu dureri de burtă dar nu mai mult de două zile. Am băut multe ceaiuri, am mâncat banane, biscuiţi, Bake Rolls şi alte mâncăruri uscate.

Pa-pa.

| Smileygirl23 a răspuns:

De obicei, o problema digestiva data de o alimentatie necorespunzatoare[mancat tarziu, mancat ceva alterat etc] nu ar trebui sa dureze mai mult de 24 de ore. Poti incerca un No-spa sau Redigest, dar daca durerile continua, cel mai indicat este sa ceri parerea unui medic.

| Athée a răspuns:

Du-te si spune-i farmacistei, sau bea multe ceaiuri.