| TripleKill16 a întrebat:

Am si eu o problema....ma doare o masea si mi se misca putin...ce ar putea sa imi faca dentistul? si cam cat m-ar costa in general?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| DanielPH a răspuns:

Ar putea sa iti omoare nervul si nu te mai doare, daca se cariaza iti pune plomba daca este necesar iti pune pivot ( Dinte de fier sau alte metale)

Acum depinde cat cere dentistul ....Il intrebi ce poate sa iti faca si cam cat te costawinking Adica te duci la control.
Sau poti lua un Paracetamol big grin

| AlexandruHS a răspuns:

Salut!
Dentistul ar putea sa-ti scoata maseaua.
Desigur cu anestezie.
Extractie molar de minte (incude sutura, osteotomie, anestezia) 200
Extractie molar de minte inclus in os (incude sutura, osteotomie, anestezia) 300

Extractie molar aproximativ 150 lei.

| allynaalllyna a răspuns:

Ce poate sa iti faca sa ti`o scoata...costa in jur de 100 de lei...eu atat am dat cand am scos-o

| XD_Jmen_1989 a răspuns:

Maseaua e de lapte?