| djstyle a întrebat:

am si eu o problema si astept raspunsuri serioase. Stiu toti o sa ma trimiteti la doctor. dar intai as vrea sa stiu ce ar putea fi. Deci. am de ceva timp o galma la mana stanga. cam cat unghia mica. nu se vede foarte tare. dar daca pun mana inauntru este cam ca o bila. cred ca o am de jum' de an da nu am luato in seama. tin sa precizez ca nu ma doare. Deci? ce ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Probabil un lipom. ( http://www.sfatulmedicului.ro/Chirurgie-estetica/lipomul_972 )

9 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Daca este in continuarea degetului mare, pe incheietura manii, este un chist pe tendon. Neglijat, va tot creste si va da dureri si parestezii ale mainii( amorteli). Du-te la un chirurg cat mai carand!

| misu a răspuns:

Cred ca predai bocancii!

| djstyle explică (pentru misu):

rolling on the floor) bun ma opereaza ma opereaza care merge cu mine sa ma opereze?rolling on the floor ca singur nu ma duc...sa imi taie mie ala manarolling on the floor

| misu a răspuns (pentru djstyle):

Te pun pe bune cu ciomu daca vrei

| alexush a răspuns:

Daca e pe vene.mie la mana dreapta pe vene s-au format niste pungi cu sange.nu e coagulat si nici nu ma doare. daca nu sunt pe vene si sunt in alta parte.eu zic ca sunt gangluoni de aia care apar si pe gat. daca ai auzit.pentru asa ceva eu zic sa iei eritromicina.e in jur de 10 lei cutia.dar cel mai bine ar fi sa te duci sa iti faci un control.iti va lua niste probe de sange si va vedea ca ai o infectie care se numeste mononucleoza.nu e nimic periculos.eu am avut gangluoni la gat de la varsta de 5 ani.si tocmai acum am fost la doctor...bafta

Răspuns utilizator avertizat
| LorryDulce a răspuns:

Stiu ca nu este ceea ce vroiai sa auzi dar clar du-te la doctor! Si nu te mai lua dupa toata lumea care isi da cu parerea.Eu personal pot sa iti spun ca poate fi un chist, eu am fost operata de 3 ori in acelasi loc la incheietura mainii, aveam o galma nu foarte mare insa ma durea, asta depinde de la caz la caz. Orice ar fi nu poti afla decat de la doctor si nu este bine nici sa sta asa serios!

| SabsAbina a răspuns:

Sincer chiar nu stiu sh oricum decat sa-ti spun prostii mai bine ai merge la doctor sa te lamuresti big grin

| ciprian257 a răspuns:

Aceeasi problema o are si sora mea in varsta de 21 de ani dar nu a facut nimic in privinta asta daca vrei du-te la doctot o sa te opereze la mana si o sa iti scoata galma