| andreispeed250 a întrebat:

Salut,TPU.Am tulburari vizuale complexe.Am facut RMN totul bine,am fost la multi neurologi totul bine,am fost la oftalmologi am facut investigatii complexe, totul bine, am fost la psihiatru, mi s-a dat mai multe tratamente fara efect. Tulburarile se inrautatesc si nu mai am nimic de facut.Are careva vreo idee?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ce tulburari vizuale? Daca medicii nu au dat de cap in problema ta, crezi ca noi vom reusi?

| Violleta2022 a răspuns:

Ti-as sugera sa faci niste teste de diabet, sa nu ai pre-diabet sau chiar diabet, fiindca acelea dau stari de ameteala si tulburari vizuale atat de rele.
Ori elimina complet zaharul si toate dulciurile din viata ta si vei vedea dupa 3 saptamani, ca vizualitatea ta este restaurata complet.
Am spus 3 saptamani pentru ca atat dureaza pana zaharul iese complet din sange si nu mai ai pofte de el.
Elimina si carbohidratii din masa zilnic, mancand extrem de putin daca poti, doar 1 felie d epaine pe zi.
Am trecut prin asa ceva si am fost foarte sceptica, dar am incercat si crede-ma, ca-i fantastic sa simti cum ti se ridica valul de ceata de pe ochi, cum creierul tau este din nou limpede, cum te bucuri ca esti bine din nou.

| sabin89 a răspuns:

O viață ai și pierzi jumătate din ea umblând din cabinet în cabinet? Încă n-ai înțeles că umblarea pe la toți ageamiii e pierdere de timp?

| Floridori a răspuns:

Sincer, imi doresc sa te ajut, dar ar fi necesar sa poti descrie despre ce tulburari vizuale este vorba. Poti incerca sa detaliezi?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum se manifesta tulburările? Nu vezi clar vezi vag? Sau ca un fel de halucinații vizuale? Vezi în ceata? Dacă da ori ai un corp străin în ochi ori e de la anxietate, și dacă consta în halucinații vizuale vezi tot felul de chestii nefirești, bizare, atunci poate fi schizofrenie sau episod psihotic dacă a apărut brusc.

| nukeyly a răspuns:

Tulburari vizuale complexe_
Poate ne spui ce regim alimentar ai, factori sunt multi, ce trebuie sa ghicim noi, fara date, anume. a+b+.+x+z=2022, hai mai da lumina.