| anonim_4396 a întrebat:

Am un ghiozdan din ala care il dai peste umar.Il port tot timpul cand merg la scoala peste umarul stang.Ar trebui sal port si peste umarul drept ca sa nu se intample mai stiu eu ce?
Am auzit ca ti s-ar intampla ceva cu umarul daca il porti doar peste umarul respectiv dar ma rog nu mai stiu.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| OoBunnyoO a răspuns:

Da, poti face scolioza, daca iti supui umarul la o presiune destul de mare. Depinde cat de greu este si ce varsta ai tu. Dar daca tie ti se pare usurel si nu simti ca iti oboseste umarul, atunci poti sa il tii pe o singura parte. Insa daca simti nevoia sa il schimbi atunci cand il porti, atunci incearca sa alternezi umerele, mai des decat simti nevoia.

3 răspunsuri:
| ronaldo90 a răspuns:

Depinde cand de greu e, poti sa te obisnuiesti sa ramai tot asa cu umarul ca si cand ai avea un ghiozdan pe el un fel de tic si poate sa apara dureri nah eu zic sa mai schimbi umarul ca nu ti-e greu.bafta sal

| andyselena a răspuns:

Buna! Eu cred ca poti sa il ti si pe umarul drept ca pot aparea dureri.

| Trynda a răspuns:

Ai putea sa-ti iei un ghiozdan normal nu o prostie dinaia. big grin