| PiCy12 a întrebat:

apendicita o faci daca mananci seminte si/sau daca faci forta (la sala)?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Uite aici cauzele care determina:
http://www.csid.ro/health/apendicita-cauze-simptome-tratament-3825721/
Te pup!

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Apendicita o faci si doar daca ai sta pe scaun toata viata.Cunosc unele cazuri in care a aparut fara sa depuna efort mare sau datorita alimentatiei.

| Spitz10 a răspuns:

Apendicita este o deseori intalnita la omeni care se forteaza prea tare fara sa isi faca un program(sa traga ca taranu la sala)...sau mai intalnit multe cazuri de sarabtori-din cauza mancatului a multe oua fierte(deci au exagerat foarte mult).de multe ori este facuta din ciclu natrual adica uni oameni o au fara nici un motiv si este ceva normal. Sper ca te-am ajutat.

| PisicutzaCenusie a răspuns:

Buna!
Apendicita o faci daca :mananci seminte cu coaja, daca ridici greutati. Operatia de apendicita este usoara, nu este grava. Succes!

| JustMeAndMyWorld a răspuns:

De la a doua varianta da, este posibil, dar la cea cu semintele era doar o teama din copilrie...