| Roxana1990 a întrebat:

As avea mare nevoie de ajutor.De ieri am inceput sa iau Rigevidon pentru reglarea menstruatiei.Si voi lua timp de o luna.Pentru a vedea rezultatele.As dori sa stiu... daca iei doar o luna, ingrasa? Adica vreau sa spun ca te ingrasi vizibil? Va rog ajutor!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| akaleesh20 a răspuns:

Nu ingrasa nici daca iei mai multe luni.o prietena mea ia revigedon de 2 ani si nu s-a ingrasat nici un kg. el iti da pofta de mancare dar daca tu nu te abtii sa bagi in tine fara sens te vei ingrasa altfel nu! daca vrei sa scapi de frica ia pe langa pastile forfemina. sa nu retina apa in organism din cauza anticonceptionalelor. funda?

2 răspunsuri:
| axll a răspuns:

Pilulele anticonceptionale nu ingrasa! oricum ele trebuiesc prescrise de catre un medic (incearca la planning familial). el iti va calcula nivelul de hormoni care iti este necesar si atunci vei putea sa iei anticonceptionale fara niciun risc. un mic sfat: ia un hepatoprotector (hepatoprotect, hepaid, silimarina, liv52, essentin) asociat cu anticonceptionalele.

| oriflllllame a răspuns:

Mai bine iei P. Eniszol ca ajuta mai mult intre menstruatii!