| teogalati a întrebat:

As vrea sa stiu ceva va rog dau FUNDA!
Am tras un fum de tigara acuma o luna, si am tras in piept NU TARE, dupaaia nu am mai fumat deloc si nici in ziua de astazi.Si astazi 17-02-2014 a inceput sa ma doara gatul in partea dreapta, si in piept ma tine. Aveti vreo idee mi-am facut maine programare la medic.II spun aceasta poveste de mai sus?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
mariana
| mariana a răspuns:

Sigur in prezent ai racit.
Fa ceva gargara cu apa sarata (o lingurita de sare la un pahar cu apa calduta), trage si pe nas, va fi neplacut, dar te va ajuta.
Cumpara de la Apicola (magazinul ce vinde miere de albine) PROPOSEPT, suge o tableta si dupa ea nu manca si nu bea cca 2 ore, pentru a avea efect. Pe zi poti sa iei 3-4 tablete, te vor ajuta sunt naturale si au efect pozitiv in dureri de gat si in viroze, in general.
Daca mergi la medic, nu-i povesti ce ai facut acum o luna, cu incercatul de a fuma, nu are legatura cu starea ta actuala.
Daca ai o viroza, sunt la moda in prezent, vei primi si un tratament corespunzator.
Senzatia neplacuta pe care ti-a lasat-o fumul de tigara, ti-a ramas prezenta in minte pentru ca, stii ca ai facut un lucru gresit.
Nu incerca sa mai fumezi, organismul tau nu are nevoie de o toxina, cum este nicotina, care are efect distructiv asupra orcarui fumator, dar in cazul unui adolescent, cum esti tu, este chiar mai grav.
Un gand bun si multa sanatate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cati ani ai?

| teogalati explică:

Si cand respir respir a fum de tigara.E ceva grav?

| teogalati explică (pentru teogalati):

Si ma doare acuma si in laringita.