| adrili10 a întrebat:

as vrea sa va intreb ceva.Cum as putea sa slabesc 15 kg intr-un timp scurt dar fara sa ma ingras din nou.Dau funda primului raspuns corect si folositor.
FUNDA.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| exydos a răspuns:

Orice sfat ai primi legat de ce si cum trebuie sa mananci... pofta de mancare nu prea poate fi combatuta iar tentatiile despre care vorbesti si tu sunt la tot pasul si cu greu le poti evita.

In cazul tau, ca de altfel si in cazul majoritatii celor care se confrunta cu probleme de greutate, elementul cheie este VOINTA. Determinarea este cea care ar trebui sa te faca sa treci peste "foame", "mancare buna", "pofta", "tentatie", "gustarica", "masa copioasa", "dulciuri", "grasimi", "patiserie" si lista ar putea continua la nesfarsit.

Dietele prea drastice iti pot afecta sanatatea iar cele ce se bazeaza pe eliminarea completa a celor mai importante elemente nutritionale pentru a slabi mult si repede... au acelasi efect, combinat si cu o scadere ingrijoratoare a imunitatii si rezistentei organismului la stresul cotidian in general si la stresul produs de activitatea intelectuala in special, cum este cazul tau.
Trebuie sa-ti faci un regim alimentar cu 1200 de calorii impartite in 5 mese pe zi.
Ai grija la ce maninci si daca faci putin sport vei vedea cum se duc kilogramele, funda?

2 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

"15 kg intr-un timp scurt" foarte simplu : NU POTI. Slabitul sanatos si fara sa te ingrasi din nou, este un proces LENT.

| Dascaliuc_Ionel_1999 a răspuns:

Mananci mai putin seara si faci sport