| andreypanter a întrebat:

Astazi am avut o problema,a inceput sa imi amorteasca mana stanga,niste furnicaturi usoare, ca si cum mi s-ar incalzi mana...care ar putea fi cauza,fiindca am citit ca ba de la inima,ba din lipsa de calciu, ba din lipsa de fier ...Pana la urma care e cauza si ce pot face in cazul asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| d3men7zel a răspuns:

Nu vreau sa te sperii, dar cel mai bine ar fi un control "URGENT" la medic, cu mentiunea ca nu e de joaca cu TROMBOFILIA, asa ca te sfatuiesc prieteneste sa mergi la medicul de familie sau unul hematolog si sa iti faci niste analize de coagularewinking Multa sanatate si succes! fundahappy

5 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Îți zic eu! "ba din prostia ta " mergi la medic! e sănătatea ta în joc.

| h3r a răspuns:

Posibil să nu faci mișcare. Adică să nu-ți folosești prea des mâna. Asta vine și de la prea mult stat la birou( am pățit și eu, sper să fie și la tine doar atât).

Însă pentru alte cazuri ai dreptate, poate fi și de la inimă...ori circulația sângelui...și din păcate se pot ajunge la multe lucruri urâte, Doamne ferește!
Dacă vezi că nu încetează, mergi la medic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Cand e vorba de mana stanga poate fii de la inima.
Mergi la un cardiolog.
Te pup!

| FreljordAmiro a răspuns:

Poate fi si de la stres, dar cel mai bine e sa mergi la un medic specializat.

www.dl.freljordapps.com #freljordapps