| ChRyStYy a întrebat:

Astazi m-a muscat un caine.
Dar doar m-a zgariat un pic adica doar s-a luat un strat foarte mic de piele.
Am spalat cu sapun si am pus dezifectant pe ele.
Trebuie sa fac vaccin daca rana nu e adanca?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| raresandrey a răspuns:

Cel mai indicat ar fi sa faci un vaccin antirabic, nu stii niciodata ce se poate intampla mai ales daca era caine vagabond

| ChRyStYy explică (pentru raresandrey):

Era cainele meu este are vaccinuri dar nu stiu exact ce vaccinuri si pot spune ca e ingrijit