| Dan20199 a întrebat:

Azi am Alergat 2km având și febră musculară si am ridicat câteva serii cu gantere. Când am ajuns acasă am observat pe tâmpla dreapta era roșu și vena umflată!
Este grav? Va rog să-mi spuneți dacă vi s-a mai întâmplat și dacă este ceva normal și trece.
Mulțumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

O venă umflată în acea zonă este o venă spartă.
Acolo se poate forma un chiag de sânge, care circulă apoi prin corp și poate înfunda acolo un vas și produce un infarct.
Astfel un medic îți poate spune mai multe.

| sayWhaaat a răspuns:

De ce postezi pe TPU, la urgente cu tine.

| gigimondialuuuu a răspuns:

Da posibil sa ai o hemoragie
E foarte periculos, mergi la urgențe