| eu12Emi12TU a întrebat:

Salut TpU!
Azi am avut un accident, am fost la aquapark și m-am dat pe tobogan, m-am oprit la mijloc și în câteva secunde a intrat un om cu o viteza incredibila și m-a lovit la incheietura soldului.
De atunci mă doare foarte rău când merg, când mă mișc în pat și multe altele.
Ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Anonymous1988 a răspuns:

Poate ai ceva fracturat dislocat sau rupt.
Du-te la spital.

3 răspunsuri:
| aXy99 a răspuns:

Aquapark? Sper ca nu in Romania laughing

Te sfatuiesc sa nu practici exercitii fizice 2-3 zile, daca nu iti trece sau nu se amelioreaza, du-te la doctor.

| Cortex a răspuns:

Eu cred ca se va vindeca de la sine dar pentru orice eventualitate te sfatuiesc sa consulti un medic si sa accepti tot ce-ti zice.

| dragutza43 a răspuns:

Vb ccu un medic...Nu este nici foarte grav dar nici nimic...