| anonim_4396 a întrebat:

Azi am patit ceva cam grav sa va povestesc sa-mi spuneti ce parere aveti.Deci eram acasa sa prind jaluzelele bausem inainte putina bere si ma simteam cam ametit... M-am urcat sa le prind eu acasa am tavanul sus si trebuie si eu la statura mea inalta sa ma urc pe ceva sa le prind. Ce credeti si voi ca s-a intamplat, m-am impiedicat si am cazut de sus de pe scaun peste birou dupa care m-am rostogolit din inertie si am cazut peste mana.Simtomele erau cam stranii...imi era cald, foarte cald la mana, deci asa simteam eu dar la restul corpului eram chiar rece si ma dor umerii foarte tare si incheieturile de la maini!
Credeti ca e ceva grav? N-am avut timp dar daca e nevoie imi fac timp si ma duc la doctor.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| tabittha a răspuns:

Eu ma gandesc ca primul lucru pe care tb sa-l faca oricine cand are niste simptome asa stranii, mai ales dupa o cazatura zdravana ca a ta, este sa sun (macar) medicul meu de familie. El itiva spune sigur daca tb sa mai astepti sau sa ii de urgenta la el. Poate ti-ai sugrumat vreo vena si nu-ti mai circula bine sangele pe undeva sau cine stie. Noi nu suntem specialisti, ci doar oameni care dau sfaturi asa ca in cazul acesta tb sa adresezi specialistilor inainte de a intreba pe TPU. Multa sanatate!

7 răspunsuri:
| andypandy a răspuns:

Pune-ti mana in congelator

| elena a răspuns:

Fuguta la medic, un spital de urgenta sa te vada un specialist, sa nu fie prea tarziu.

| Noone4u a răspuns:

Nu cred ca este ceva grev, dar pentru orice eventualitate nu strica sa te duci la doctor happy

| KaterinaPetrova a răspuns:

Prietenul meu a kazut la handball in mana si l-a durut. ceva de genul ca pe tine insa nu s-a dus la spital crezand ca na.o sa treaca de la sine. durerile au persistat, s-au agravat mai bine zis.s-a dus la doctor si i-a pus mana in ghips deoarece avea osul miscat. eu te sfatuiesc sa faci acelasi lucru.pentru sanatatea ta.

| Justmed a răspuns:

Trebuie facuta o radiografie, iar medicul va hotari soarta manutei tal e.laughing ...bafta!

| adidasidevanzare a răspuns:

Intrebare? Ai baut macar o bere buna? happy

| Jaluzelelor_Paradisul_1989 a răspuns:

Nu cred ca e ceva grav, mana a inceput sa se incalzeasca datorita socului. Pe viitor insa poti apela la personal calificat, incearca pe : paradisuljaluzelelor.com