| Vladut123456 a întrebat:

Azi m-am batut cu un coleg si la mana stanga ma doare degetu mic, precizez ca nu mi l-a sucit sau ceva.
Ce credeti ca ar fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"ma doare degetu mic, precizez ca nu mi l-a sucit sau ceva. Ce credeti ca ar fi?"

repede-repede până nu dai funda: eu cred că rebuie să faci un RMN - e o treabă serioasă și nu trebuie tratată cu superficialitate. Însănătoșire deplină

| Vladut123456 explică (pentru sierra1):

Durerea s-a ameliorat aproape complet, nu cred ca este nevoie de rmn.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai dat prea tare si ti-ai spart osul.

| Joyfetih a răspuns:

Asa se intampla in majoritatea cazurilor, nu ai aplicat lovitura cu pumnul corect si la impact ti.ai scrantit un deget, incearca sa nu depui efort cu el, o sa treaca in vreo 2-3 saptamani.

| Vladut123456 explică (pentru Joyfetih):

Multumesc,iti dau funda cand imi apare optiunea, momentan nu imi apare, nu stiu de ce.