| mjynhgfbvdc a întrebat:

Salut TPU! Cam acum jumate de ora am jucat fotbal si am primit o minge in fata destul de tare si mi-a curs putin sange din nas(nu mi-a mai curs sange din nas niciodată pana acum) si m-a durut destul de tare capul primele 15 minute
Acum am o usoara durere de cap si o usoara stare de somnolenta si mi-e cam frica.
Ce ar trebui sa fac? E grav?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Trixt3r a răspuns:

Teoretic nu este grav, dar cel mai sigur este sa contactezi medicul de familie, cu problemele de sanatate nu este de joaca.

Se recomanda sa mergi la medic daca prezinti " Ameteala, greata, dezorientare, somnolenta sau depresie" sau daca ai "Reactie anormala a pupilelor la lumina".

Poate sa fie o contunize sau un traumatism. Cel mai bine ia legatura cu medicul de familie, nu te costa nimic.

| Kellut a răspuns:

Cand eram in generala si jucam fotbal stateam in poarta. Am primit la mingii in fata numai eu stiu... laughing Dadeau aia ca taranii si n-am patit nimic. Deci stai linistit.

| Brizbriz a răspuns:

Fotbalul dauneaza grav sanatatii... alora care isi iau mingea in moaca, eu as merge la doctor apoi m-as lasa de sporturi periculoase

| sierra1 a răspuns:

" am jucat fotbal si am primit o minge in fata.Ce ar trebui sa fac?"

dacă tot te plângi: nu mai intra pe teren nevăr-evăr

| darrio2007 a răspuns:

N-ai nimic. Nu te mai văita atat.
Iti trece.
Sensibili mai sunteti copiii de azi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bun venit in viata de adult happy sa vezi aici/acum dureri de cap...