| Safire17 a întrebat:

Ce e mai catre dreapta, nici mai sus, nici mai jos de buric?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
15 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Ficat, apendice... dar de ce intrebi?

| Safire17 explică (pentru KellyGreen):

Am o durere usoara... Dar am vazut pe net ca apendicele e mai jos.

| KellyGreen a răspuns (pentru Safire17):

Pai eu consider ca e normal sa te mai doara din cand in cand ceva, adica daca e o durere usoara probabil corpul va rezolva singur problema.

| Bєshka a răspuns:

Asa am avut si eu. dar am mers la doctor si m. a internat in spital.am avut ceva cu intestinele. dar daca ai avea apendicita nu te.ai putea duce la baie.iti recomand sa te duci si tu sa se uite doctorul cu aparatul ala cu care vede ce ai in burta pe calculator.

| Butterfly007 a răspuns:

Daca te doare in partea dreapta e apendicita. happy

| Safire17 explică (pentru Butterfly007):

Apendicita fara nicio simptoma?

| artyparty a răspuns (pentru Safire17):

Da, se poate. Eu n-am avut niciun simptom

| artyparty a răspuns (pentru Safire17):

Ba chiar am avut apendicita acuta totala. Mai bine mergi sa te vada un medichappy

| Butterfly007 a răspuns (pentru Safire17):

Daca nu te doare nimic, de ce mai intrebi?laughing La ce te.ar ajuta sa stii? Daca ai intrebat trebuie sa ai ceva.winking

| Safire17 explică (pentru Butterfly007):

Poi da, am dureri usoara numai la apasare in partea dreapta, exact cum am menionat in intrebare. Dar alte simprome nu am.

| Butterfly007 a răspuns (pentru Safire17):

Da' esti fata sau baiat?

| Safire17 explică (pentru Butterfly007):

Fata

| Butterfly007 a răspuns:

In orice caz. in parte dreapta e ficatul. Funda? :d

| Safire17 explică (pentru Butterfly007):

Poi ficatul nu e mai sus? pe mine ma doare in drepul buricului...

| Butterfly007 a răspuns (pentru Safire17):

Eu stiu ca in partea dreapta mai jos e apendicele, iar mai sus in dreptul buricului cum spui tu, e ficatul. Eu asa stiu. Dar daca ai dureri groaznice du. te la doctoor!