| anonim_4396 a întrebat:

Ce produs imi recomandati pentru transpiratie? Transpiblock este bun? Am mai auzit si de niste deodorante de la Mitchum, unele cu piatra de alaun. Care ar fi cel mai bun?
FUNDA!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Impotriva transpiratiei nu este nici un remediu. Este modul natural a corpului de a elimina surplusul de apa si de toxine din organism (ca si rinichii).
Poti ajuta transpiratia prin spalare (dus) al pielii, respectiv poti atenua mirosul cu diferite substante dezodorante. Le gasesti la farmacii, drogherii, magazine unde se vand parfumuri, dar poti folosi si solutie apoasa de bicarbonat (un varf de cutit de bicarbonat de sodiu la un sfert de litru de apa), care opreste ciupercile urat mirositoare.

| Donsavas a răspuns:

Iti recomand bicarbonat de sodiu, daca nu te iriti de la el. La mine a functionat pana sa imi dau seama ca ma irita. Oricum, absoarbe mirosurile. Seara buna sa ai!

| anamariarot a răspuns:

Sa stii ca efectul pietrei de alaun depinde de la persoana la persoana, pentru ca unele au avut parte de efectul fix opus, adica transpiratia era mai mirositoare. De mitchum am auzit numai de bine, dar eu m-am inteles si cu clasicele dove, lady/mennen speed stick, rexona si old spice (chiar daca sunt fata). Nivea sunt asa si asa, iar burjois sunt bune de aruncat laughing