| Lukasz a întrebat:

Cred ca am apenticita.
Dar:nu am febra, nu ma doare capul, si dimpotriva am pofta de mancare mai mare dar ma durea inaine in dreapta acolo un pic nici nu se simte am apasat de multe ori dar se simte un pic o durere foarte mica i-am zis mamei sa mergem la medic si rade de mine ca nu am nimic si boala mi-a fac singur gandindu-ma.
Deci sa o cred pe mama sau am apendicita.
Piciorul pot sa il ridic si nu ma doare.
Apropo am 10 ani.
Funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| ElenaMaria1979 a răspuns:

Pentru a te linisti, mergi la pediatrul la care mergi in mod normal sa-ti faca un consult complet ( analize de sange, o ecografie abdominala generala)!
Este posibil sa n-ai nimic, dar poti sa ai probleme cu colonul. Durerea ce spui ca o ai poate fi si de la efort fizic.
Bafta multa si multa sanatate!

| Lukasz explică (pentru ElenaMaria1979):

Fac mult efort fizic la fotbal.

| ElenaMaria1979 a răspuns (pentru Lukasz):

David, este posibil sa fi facut ceva ce nu trebuia sa faci, o miscare gresita si de aici sa te doara.