| anonim_4396 a întrebat:

Salut, TPU! Cred că de 2-3 luni am degetul mic de la mana dreapta umflat și mă doare când îl îndoi sau când fac alte activități, datul cu pumnul ar fi cel mai bun exemplu happy. Este diferit fata de degetul de la mâna stângă, este vizibil umflat și mă doare când îl apas in unele zone. Ce este de făcut să îmi treacă? Momentan nu vreau sa ajung la doctor, nu cred că este cazul.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Tocmai ca este cazul sa mergi la doctor. Cu sfaturi de aici nu iti trece.

| aditimus a răspuns:

Cel mai indicat este la un doctor, radiografie etc.

| sierra1 a răspuns:

"am degetul mic de la mana dreapta umflat...Ce este de făcut"

comprese (cu gheață sau... marmeladă )

| RoCkKiD a răspuns:

Cred ca trebuie sa mergi la medic, de preferat cat mai repede. Daca e infalamat de 2-3 luni e clar ca e ceva acolo si e clar ca nu trece de la sine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ba este cazul (să mergi la medic). Dacă nu trece de la sine în câteva zile.

Poate vi vorba despre o imflamație sau ceva mai grav.

https://www.google.ro/......5273d73965

Asta ca să te motiveze să mergi la medic.