| krysty199 a întrebat:

da cateva zile am o durere de cap insoportabila in zona tamplelor. Care ar fi cauza FUNDa

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ceaiuldetei a răspuns:

Cauza sau cauzele. Trebuie să ai grijă.

Hidratează-te și hrănește-te corespunzător.

Evită statul în soare prea mult timp.

E posibil să te doară capul și de la nesomn și de la stat cu ochii prea mult în computer sau televizor.

Poți să ai niște probleme cu dantura sau poți să ai nevoie de ochelari.

Întreabă părinții și dacă e mai complicat, consultă un medic. Curaj.

2 răspunsuri:

Poate este din cauza oboselii sau poate ai probleme cu vederea si din cauza aceasta te doare capul. O zi buna! happy

| RockPassion94 a răspuns:

Poate ai tras curent, dar in cazul acesta probabil te dureau si maselele sau urechile.
Sfatul meu e sa mergi la medic, el va stii cu siguranta cum sa te ajute. happy